Článek

Žijte naplno

29. května 2007 | | Příběhy

Schválně, kolik z vás se někdy zamyslelo nad rčením: „Užívej si každý svůj den, jako by byl tvůj poslední?“ Asi moc ne, co? Kolik lidí má tohle rčení za svoje motto, ale málokdo si uvědomuje, jak je pravdivé a jak je život pomíjivý. Jak snadno se může stát, že budete muset o svůj život bojovat. Teprve potom si uvědomíte, že na tom rčení něco je.

Byla jsem normální holka s „velkými“ pubertálními problémy. Jednou jsem na internetu narazila na zpověď dívčiny, která jako dítě prodělala rakovinu. Když se jí tato nemoc v dospělosti vrátila, měla už jistotu, že se z ní nedostane. Ten příběh mě tehdy velmi vzal a tu holku jsem velice obdivovala. Když jsme ve škole dostali zadané volné téma slohovky, psala jsem o té holce, protože jsem její příběh měla hodně zafixovaný a nemohla jsem ho dostat z hlavy. No, a pak se to stalo…

Můj ortel zněl zhoubný nádor kolene, čeká tě chemoterapie. Měla jsem tehdy velký strach, ale pořád jsem si nějak nespojovala slovo NÁDOR se slovem RAKOVINA a taky jsem nevěděla, co to obnáší, jak mi bude po chemoterapii a jak to dopadne. Začala jsem teda svůj „nový život,“ který se točil kolem nemocnic. Před každým blokem chemoterapie jsem vždycky měla mít pauzu 3 týdny a těšila se: „Jo nádherný tři týdny doma, pak si sem přijedu a budu vyléčená.“ Jenže skutečnost byla jiná. Místo tří týdnů doma jsem byla tři týdny v nemocnici se strašnou spoustou problémů. Po druhém bloku jsem málem vykrvácela (ztratila jsem dva litry krve), bylo to tak tak a po čtvrtém jsem na tom byla tak blbě, že už se mi další báli dát. Bylo to zrovna před Vánoci. Když mě tehdy pustili domů, bylo to něco… Do té chvíle jsem byla doma tak 6 dnů za 4 měsíce. V té době jsem věděla, že mě čeká šest bloků chemoterapie a operace – štěp v koleně nebo vyměněný kloub.

Po Vánocích jsem se teda dostavila do nemocnice na PET plná zvědavosti, co pro mě teda vymyslí. Ovšem přišli s věcí, s kterou jsem nepočítala, nad kterou jsem ani nepřemýšlela, která mě prostě ani ve snu nenapadla. Velmi silné chemoterapie, které jsem absolvovala, mi nezabraly a já měla jedinou možnost - nechat si vzít nohu. Už když mi to říkali, jsem věděla, že si ji vzít nechám. Že chci žít, že v 15 přece nemůžu odejít a nechat tu všechny samotný. A tak se stalo.

Před zákrokem jsem hodně brečela, ale po probuzení z narkózy mi slzy tak nějak vyschly. Hrozný stavy ze ztráty nohy mě pronásledovaly celý půl rok, ale zvládla jsem to… Dostala jsem ještě 8 chemek, takových pojistných, pro případ, že by se náhodou nějaká buňka chtěla zbláznit, a pak jsem úspěšně zakončila léčbu. Můj stav se začal zlepšovat, začala jsem přibírat (v léčbě jsem vážila 29 kg, říkáte si – to jde?? Jo, jde to!) a učit se znova chodit. Dostala jsem se na školu a v září nastoupila.

Ještě bych chtěla napsat, jak hodně důležití jsou v takových chvílích přátelé. Vážím si toho, že mě nezklamali a děkuju všem, kteří za mnou aspoň jednou přišli, i těm, kteří mi psali ať už na mobil nebo na icq. Je skvělé mít někoho, komu se dá věřit a s kým se dá popovídat. I když mi bylo hodně špatně, chodily mi smsky a já neodpovídala, dodávalo mi to hodně síly.

No a jedna rada na závěr. Když jste v léčení a jste na tom hodně špatně, když už ani vy sami si nedáváte šance, snažte se. Ne kvůli sobě, ale kvůli své rodině - tohle mi řekla jedna sestřička, když jsem na tom byla hodně špatně.

Teď když se na to dívám zpětně, tak se mi tomu ani nechce věřit. Já že byla někdy nemocná?
Všichni mi říkají, že mě nechápou. Jak můžu mít pořád tak dobrou náladu? Jenže upřímně, proč se na svět mračit, rozčilovat se kvůli blbostem, když se člověk vyhrabe z takové nemoci? I když nepopírám , že bych někdy všechno vyměnila za to, aby mohlo být všechno jako dřív, aby se nic z toho nestalo. Ale čas nejde vrátit a tohle je minulost, která mě sice bude pořád provázet, ale to nejhorší už je pryč. Je čas dívat se dopředu. Mít plány a chtít něco dokázat a hlavně znova a tentokrát pořádně ŽÍT.

Karma: 1394 palců. Dát palec!

Vytisknout

RSS kanál komentářů tohoto článku

Komentáře » přidat

[1] Lucka, mail, 10. června 2007 | 11:44

Darinka je moc silná a skvělá holka a jsem ráda,že ji znám:-)


[2] Honza, 10. června 2007 | 13:24

Darinka je supeeeeeeeeer!


[3] PeKu, mail, www, 20. června 2007 | 13:03

jste hvezdy vsichni..a posilam odkaz na hru ve ktere se hvezdy tise hledaji:)
http://www.nekogames.jp/mt/2007/05/post_16.html


[4] ivana, mail, 7. srpna 2007 | 13:26

Při čtení Tvého příběhu se mi v hlavě vrátil ten hrozný loňský rok s mou dcerou(13.let)strávený v nemocnici.Úpně stejný příběh,stejné zážitky,stejné komplikace,stejný strach,stejné pocity,stejný vztek,stejná beznaděj.Ale velká vůle žít a překonat vše nás hnala dál.Teď se vracíme zpět do normálního života.Obyčejné starosti jsou to nejkrásnější co nás může potkat.Jsi statečná holka,tak jako všechny děti na onkologii,bez té statečnosti to vůbec nejde!HODNĚ ZDRAVÍ,ŠTESTÍ,LÁSKY A BEZVA LIDIČEK KOLEM SEBE,ABY SE TI SPLNILY VŠECHNY SNY,TAK JAK SI TO PŘEJEŠ!!!!!KRÁSNÉ PRÁZDNINY,SPRÁVNÉ VYKROČENÍ DO ŠKOLY A NOVÉ,KRÁSNÉ ZÁŽITKY!


[5] Carodejka, mail, 30. května 2008 | 10:29

Darinko,
Tvuj clanek je moc pekny, i kdyz na nevesele tema.Mohla bys byt ma dcera, mam syna 17let.....je z neho citit, jak moc Te ta nemoc udelala dospelejsi, jak moc uvazujes o zivite a hodnotach.Drzim Ti moc a moc palce!!!
I ja jsem v rade lidi s rakovinou.A ver, ze motto, ktere zminujes je me motto od prvni navstevy psychologa.Nebudu se bat , co bude za rok za dva, ale bduu si rikat, musim udelat to a ono, chci udelat to a ono, protoze cokdyz ej muj den ten posledni???A necitim se u toho negativne, ale pozitivne....proste chci toho za jeden stihnout, jako by dalsi den nemel byt....nekdy lituju, ze den ma jen 24hodin.....snazim se byt stale akcni, neco delat...venovat se svym 3 synum, zahrade, domu...pratelum, vyletum, cestovani.....prace me naplnuje a uspokojuje a nema u ni cas myslet na blbosti a na to jestli zemru nezemru.....kdyz je mi ouvej, tak mi neni lito o pulnoci vstat a treba do 5h presazovat kytky.....lhala bych, kdybych psala, e sjem uplne O.K.po psychicke strance.Ne, nejsem.Vis, mozna je to i vekem, je mi 37let, Tobe o vic , jak polovinu mene.Mam uz neco za sebou, prozila sjem hodne tezkych chvil v zivote, ale imnoho tech krasnych......
Bojim se co bude, ne kvuli sobe, ale kvuli detem.
Ten strach ve me souvisi predevsim s tim, co by bylo, kdybych nebyla ....miluju sve deti, vic nez svuj zivot.Dychala bych za ne....proto se snazim moc zit a byt O.K.protoze ony jsou tim velkym hnacim motorem, ktere zenou zenu-matku jit dal.

Preji Ti, at jsi v pohode, at to ,co se Ti stalo Te jeste vic posili pro dalsi a dalsi roky Tveho zivota....
Moc zdravi, stesti, lasky, pohodovych pratel, skvelou rodinu.
At Te Tvuj optimismus a chut ZIT nikdy neopusti!!!
Pa Sylva


[6] tion, www, 31. ledna 2012 | 08:33

recalls a vintage sports car From its Adult Swim X Aqua Teen Hunger Force jewel bearings and lubricants ADLC is .


[7] the web design softwares, mail, www, 6. dubna 2013 | 07:57

Technology creates many financial impacts for supply chains. Management teams can leverage technology to develop cost-effective supply chains


[8] the villa rentals, mail, www, 6. dubna 2013 | 07:57

By keeping the face clean, there is a reduced chance of having breakouts. Cleaning the face two or three times a day is recommended for those with very oily skin.


[9] dogs blog, mail, www, 6. dubna 2013 | 07:58

We took part in two dog shows/festivals this year. Next year we shall be at every dog show. So keep yourself in the loop of which dog shows we will be attending by continuously checking out our website


[10] upgrade to windows7, mail, www, 6. dubna 2013 | 07:58

Data mining covers a wide range of activities that turn numbers, words and other data into distinguishable patterns. In the hands of a responsible agency or business, data mining can determine a probable


[11] ifinance daily, mail, www, 6. dubna 2013 | 07:59

Issue a lodger agreement to cover issues such as house rules, bills, insurance, pets and use of shared space. Many choose not to formalise the agreement but it can be useful if there were to be problems later down the line.


[12] obdii lecteur de code, mail, www, 2. května 2013 | 08:28

We offer cheap Jordan grape 5s 2013and other Jordan 5 shoes with top quality and these cheap jordan 5 ... offical store to buy jordan grape 5s for sale online ...123


[13] send gifts to pakistan from usa, mail, www, 6. května 2013 | 09:27

I suggest this site to my friends so it could be useful & informative for them also Great effort.


[14] dubai city toures, mail, www, 8. července 2013 | 21:45

My friends love this post that carry a high profile stuff. thanks for all that.


[15] bedouin dubai desert, mail, www, 27. července 2013 | 13:04

http://dimensionsindance.vpweb.com/blog/2012/08/14/Fall-Schedule-will-be-here-soonwe-promise.aspx


[16] bedouin dubai desert, mail, www, 27. července 2013 | 13:05

http://dimensionsindance.vpweb.com/blog/2012/08/14/Fall-Schedule-will-be-here-soonwe-promise.aspx


[17] tours dubai, mail, www, 11. srpna 2013 | 13:13

I am very enjoyed for this side. Its a nice topic. It help me very much to solve some problems. tours dubai Its opportunity are so fantastic and working style so speedy.


[18] PVC ball valves, mail, www, 7. října 2013 | 15:07

Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the good work you are doing here.!!


[19] Merchant account, mail, www, 7. října 2013 | 15:08

I am very enjoyed for this side. Its a nice topic. It help me very much to solve some problems.Its opportunity are so fantastic and working style so speedy.


[20] cash advance st. louis, mail, www, 21. října 2013 | 10:26

This is so great!!!!!! I will be glad when blackgirlscode can and will branch out to other cities and states!!!!! I can only imagine what an awesome experience this is for these young girls.


[21] Formula Ms. Excel, mail, www, 22. října 2013 | 12:12

It help me very much to solve some problems


[22] http://onlinecasino777.co.nz, mail, www, 23. října 2013 | 22:33

Truly remarkable labor with the blog. I do like your inflexible service and will wait for more post from you as post gave me gratification and gives some helps to do same work right here. Thanks a lot…………………………


[23] casino, mail, www, 23. října 2013 | 22:34

In actual fact amazing exertion with the blog. I do akin to your unbreakable job and will kill time for more post from you as post gave me contentment and gives some helps to do same work right here. Thanks a lot…………………………casino


[24] It is very easy canada casino bonus., mail, www, 26. října 2013 | 14:21

Really awesome work with the blog. I do like your hard work on and will wait for more post as from you as post gave me pleasure and gives some helps to do same work right here. Thanks a lot…………………………


[25] rushessay, mail, www, 28. října 2013 | 09:28

Student should avoide evil company.He should learn to be honest,upright and truthful .Thus he will be able to succeed in life.So,it is a good life.


[26] buy essays, mail, www, 24. listopadu 2013 | 08:40

Suddenly luster considered, we simple full it a work to be the book fan of dispiriting happy results for instructions sensibly the matter would you endurance to then litmus. You’ll recognize exact flights that strange of our contributors’ idea.SO Study expansion with us.


[27] online casino, mail, www, 25. listopadu 2013 | 18:19

Thanks for specified an exciting article here. I was searching for something same that for quite a semipermanent instance and at endmost I mortal recovered it here.


[28] Jaidev singh, mail, www, 3. prosince 2013 | 11:36

This is qulaity post and I have read it twice, once here and another time on my mobile in India at very low price. Thanks for such a quality post.


[29] onlinecasino777 , mail, www, 3. prosince 2013 | 14:04

Most enterprise owners only experience one enterprise transaction in their life time, this need of transaction know-how can lead to unbelievably large mistakes.


[30] Sydney Window Cleaner, mail, www, 5. prosince 2013 | 07:15

I really liked this post. He is very original. I was very touched by this issue. The writer is just incredibly talented.


[31] Wholesale Sexy Lingerie, mail, www, 6. prosince 2013 | 08:19

Wholesale Lingerie, Newest Halloween Costumes And Corsets China Suppliers and Manufacturers, Plus Size Sexy Lingerie and more on walsonlingerie.com with Fast Shipping and Worldwide Delivery, Low Wholesale Prices.
Wholesale Cheap Sexy Lingerie
walson lingerie
Corsets China Manufacturers
wholesale corsets


[32] Brian Acord, mail, www, 7. prosince 2013 | 07:27

Wholesale Sexy Clubwear
Vintage Dresses
Wholesale Womens Mens Sexy Lingerie, Halloween Costumes Wholesalers, Plus Size Lingerie and Costumes Exporters Seller, Lingerie China Suppliers, Corsets Manufacturers, Adult Costumes Dropship, WalsonLingerie.com, WalsonLingerie.


[33] Wholesale Cheap Sexy Lingerie, mail, www, 7. prosince 2013 | 07:28

Wholesale Cheap Sexy Lingerie, Halloween Costumes, Clubwear And Corsets Manufacturers From China Suppliers.
http://www.walsonlingerie.com/ Wholesale Cheap Sexy Lingerie
http://www.walsonlingerie.com/ walson lingerie


[34] buy gift cards, mail, www, 13. prosince 2013 | 13:06

First of all thanks for the post. In actuality it is remarkable post. I do resembling your rigid workings and am glad about your perception. I can refer you another site where one can dig up huge assistances with reference to teaching. To learn moiré, please click here. Thanks……


[35] buy gift cards, mail, www, 13. prosince 2013 | 13:06

First of all thanks for the post. In actuality it is remarkable post. I do resembling your rigid workings and am glad about your perception. I can refer you another site where one can dig up huge assistances with reference to teaching. To learn moiré, please click here. Thanks……buy gift cards


[36] ugg france, mail, www, 22. ledna 2014 | 03:42

ugg france


[37] Franchises UK, mail, www, 26. února 2014 | 05:44

Wow!! What a great writing, really I appreciate such kind of topics. It will be very helpful for us. Waiting for more articles, blogs like this. I’m going bookmark your blog for future reference. Thanks a lot for sharing this.


[38] Filmes Online, mail, www, 16. března 2014 | 07:35

great site, keep so!

Filmes Online


[39] Filmes Online Brasil, mail, www, 18. dubna 2014 | 08:31

Great site. Filmes Online Brasil.


[40] Assistir Naruto, mail, www, 18. dubna 2014 | 08:31

Naruto online? :D
here :D


[41] Assistir Futebol, mail, www, 18. dubna 2014 | 08:32

Assistir Futebol Online.
Watch :D


[42] Filmes Online, mail, www, 23. dubna 2014 | 21:32

Great post


[43] Carlos, mail, www, 23. dubna 2014 | 22:27

Great Post

Filmes online


[44] Replicas de relojes, mail, www, 29. dubna 2014 | 05:27

Základem je chirurgické odstranění postiženého varlete. To je následně podrobeno zkoumání patologem a ten nám řekne, o jaký druh nádoru jde. Následuje razantní léčba - ta je u nádorů prognosticky méně příznivých zásadně chemická


[45] Social Media Marketing Manchester, mail, www, 16. května 2014 | 09:03

I found some interesting things and I will apply to the development of my blog.


[46] chemise burberry, mail, www, 29. května 2014 | 10:02

In the website all items come from burberry outlet and are sold at a nice discount,save 75% up.


[47] http://www.evjf-original.fr, mail, www, 10. listopadu 2014 | 03:20

bezmoci mezi nemocným a jeho okolím. Neboť, když už jednou dojde ke konkrétnímu setkání člověka s člověkem, zjistí najednou obě strany s údivem, že je toho tolik nevyřčeného, tolik, o čem by se dalo, nebo mělo mluvit.


[48] burberry outlet, mail, www, 27. listopadu 2014 | 02:29

Many of my friends have around watching this site article, written really great!


[49] prada outlet online, mail, www, 27. listopadu 2014 | 02:36

I hope someday can assure you, just write great works!


[50] prada outlet online, mail, www, 27. listopadu 2014 | 02:36

I hope someday can assure you, just write great works!


[51] http://www.machinepatefraiche.fr, mail, www, 12. května 2015 | 09:12

recalls a vintage sports car From its Adult Swim X Aqua Teen Hunger Force jewel bearings and lubricants ADLC is .


[52] Online resume search engine, mail, www, 22. května 2015 | 07:48

You are making an extraordinary showing and in addition you said i your post that you are doing this to get the outcome from general society or your guests and i feel that your inspiration is finishing by the reaction of Online resume search engine .


[53] http://www.magasindecuisines.fr, www, 31. srpna 2015 | 10:45

translation and different languages all over the world.


[54] OBAT SAMPAI BARU TRANSFER PEMBAYARAN, mail, www, 12. listopadu 2015 | 08:47

http://pengobatanleukimia.web.id/obat-benjolan-getah-bening/
http://acemaxsoriginal.web.id/obat-pegal-linu-di-apotik/
http://bit.ly/1Kchzk0


Přidat komentář:

Prosím napiš BUMBARISPARIS do tohoto pole: