Odkaz

Leukémie podle Pavla

Náhled stránky

...ještě než paní doktorka odešla, vzpoměl jsem si, že je vlastně zítra Nový Rok (2007) a tak jsem jí popřál všechno NEJ. Mimo jiné také co nejméně pacientů s takovým onemocněním jako je leukémie. A pak jsem si lehnul zpátky na postel a čekal, až bude půlnoc, abych si zhasnul v pokoji a koukal na přehlídku všelijakých těch barevných ohňostrojů...

A jak jsem k tomu vlastně přišel? Tou dobou jsem byl ještě vlastně ve Velké Británii, ale to mi docházelo až zpětně, až když už jsem byl v nemocnici. Pociťoval jsem obrovské bolesti v zádech, ale protože jsem pracoval fyzicky, nepřikládal jsem tomu žádný zvláštní význam:"prostě jsi se blbě hnul...", říkal jsem si. Jenže ty bolesti byly čím dál tím častější, takže jsem se šupem vrátil domů nadopovaný všelijakými prášky proti bolesti.

Pak se připojily horečky a najednou jsem se ocitnul v situaci, kdy jsem pomalu nebyl schopný vstát z postele, natož pak do sebe dostat nějaké jídlo...a jako "třešinka na dortu" krvácení z nosu...to už jsem tušil, že něco není v pořádku. Jsem jedním z těch hlupáků, kteří navšíví doktora až tehdy, není-li zbytí. Raději se zde ani nebudu rozepisovat o mých prvotních návštěvách u obvodní lékařky, natož pak o dalším nejmenovaném lékařském středisku, kde mi po dlouhých a dost nepříjemných dohadech (dík Simčo) nakonec laskavě odebrali krev a provedli celkové vyšetření.

Ještě ten den (a věřte, že byl neskutečně dlouhý) jsem byl ve večerních hodinách přijat na lůžkové hematologicko-onkologické oddělení Fakultní nemocnice v Plzni . Dostal jsem hned také svůj první krevní příděl, jak mi bylo později řečeno, vypadal jsem "strašně" a já konečně (ne)spokojeně usnul.

WWW: http://leukemie.blog.cz/

Zpět

Vytisknout stránku | Přejít na stránky Leukémie podle Pavla