Nepřehlédněte
Přidej se
Projekt
Výstava Klobouk Dolů
Projekt Bumbaris Paris byl oficiálně zahájen 4. prosince 2006 vernisáží výstavy Klobouk dolů! v Galerii Jiří Švestka. Námětem vystavovaných obrazů, fotografií a instalací byla pokrývka hlavy, která je zároveň symbolem projektu.

Umělecká díla od Krištofa Kintery, Veroniky Bromové, Jana J. Kotíka, Martina Kermese, Jiřího Haušky, Jaromíra Švejdíka a Věry Trnkové byla spolu s fotografiemi Jana Trnky pořízenými během léčby v Galerii Jiří Švestka vystavena od 5. prosince 2006 do 5. ledna 2007.
Instalace Krištofa Kintery byla tvořena z čepic, které Honzovi věnovali čtenáři jeho blogu, zavěsil na kovové tyče popsané úryvky z Honzova deníčku. Každý, kdo si pod čepici stoupl tak mohl na vlastní kůži zažít pocity člověka s nádorovým onemocněním.
Svou veřejnou premiéru měla na výstavě i speciální edice maskáčových čepic s logem Bumbaris Paris. Výtěžek z jejich prodeje podpořil projekt Nadace pro transplantace kostní dřeně, a v budoucnu tak pomůže řadě pacientů s nádorovým onemocněním.
Aktuality
Komentáře
Jaroslava
Všechny komentáře
Přidej komentář


